Surja 104:  Pėrgojuesi (El-Humezeh)

[104:0] Nė emėr tė Zotit, Mirėbėrėsit, tė Mėshirshmit

[104:1] Mjerė ēdo pėrgojues, shpifės.

[104:2] Ai grumbullon para dhe i numėron.

[104:3] Ai mendon se paratė e tij do e bėjnė tė pavdekshėm.

[104:4] Jo; ai do tė flaket nė Shkretim.

[104:5] A e din ti ēka ėshtė Shkretimi?

[104:6] Zjarri flakė i Zotit.

[104:7] Qė i djegė ata nga brenda jashtė.

[104:8] Ata do tė mbyllen nė tė.

[104:9] Nė kolona tė zgjatura.