Surja 107:  Bamirėsia (El-Ma`un)

[107:0] Nė emėr tė Zotit, Mirėbėrėsit, tė Mėshirshmit

[107:1] A e din ti kush vėrtetė e refuzon besimin?

[107:2] Ėshtė ai qė keqtrajton jetimėt.

[107:3] Dhe ai nuk pėrkrahė tė ushqyerit e tė varfrit.

[107:4] E mjerė ata qė zbatojnė lutjet e kontaktit (Salat) -

[107:5] qė janė plotėsisht tė pavėmendshėm gjatė lutjeve tė tyre.

[107:6] Ata (i zbatojnė) vetėm sa pėr tu treguar.

[107:7] Dhe ndalojnė bamirėsinė.