Surja 108:  Dhurata (El-Keuther)

[108:0] Nė emėr tė Zotit, Mirėbėrėsit, tė Mėshirshmit

[108:1] Tė kemi bekuar me mori dhuratash.

[108:2] Prandaj, t’i lutesh Zotėruesit tėnd (Salat), dhe tė japėsh bamirėsi.

[108:3] Kundėrshtari yt do tė jetė humbėsi.