Surja 110:  Triumfi (En-Nasr)

[Surja e fundit e shpallur]*

[110:0] Nė emėr tė Zotit, Mirėbėrėsit, tė Mėshirshmit

*110:1-3 Kjo, surja e fundit kronologjikisht, pėrmban 19 fjalė arabe (shih 96:1), dhe strofa e parė pėrmban 19 shkronja. Kjo tregon se kjo gjeneratė e besimtarėve do e arrijė fitoren e premtuar.

[110:1] Kur triumfi prej Zotit tė vij dhe fitorja.

[110:2] Do i shohėsh njerėzit duke hyrė nė fenė e Zotit nė turma.

[110:3] Ta madhėrosh dhe falėnderosh Zotėruesin tėnd, dhe ta lutėsh pėr falje. Ai ėshtė Shpenguesi.