Surja 94:  Qetėsimi shpirtėror (El-Inshirah)

[94:0] Nė emėr tė Zotit, Mirėbėrėsit, tė Mėshirshmit

[94:1] A nuk ta qetėsuam gjendjen shpirtėrore?

[94:2] Dhe ta zbrazėm barrėn tėnde (tė mėkateve).

[94:3] Atė qė ta rėndonte shpinėn.

[94:4] Tė ngritėm nė pozitė tė ndershme.

[94:5] Me dhimbje ka fitim.

[94:6] Vėrtetė, me dhimbje ka fitim.

[94:7] Sa herė qė ėshtė e mundur, tė pėrpiqesh.

[94:8] Duke kėrkuar vetėm Zotėruesin tėnd.