Surja 103:  Pasdita (El-`Asr)

[103:0] Nė emėr tė Zotit, Mirėbėrėsit, tė Mėshirshmit

[103:1] Pasha pasditen.

[103:2] Qenia njerėzore ėshtė krejt i humbur.

[103:3] Pėrveē atyre qė besojnė dhe ēojnė jetė tė drejtė, dhe nxisin njėri tjetrin pėr t’iu pėrmbajtur tė vėrtetės, dhe nxisin njėri tjetrin tė jenė tė durueshėm.