Surja 106:  Fisi Kurejsh (Kurejsh)

[106:0] Nė emėr tė Zotit, Mirėbėrėsit, tė Mėshirshmit

[106:1] Ky duhet tė gėzohet nga Kurejshėt.

[106:2] Ashtu si i gėzojnė karvanėt e dimrit dhe tė verės.

[106:3] Ta adhurojnė Zotėruesin e kėsaj faltoreje.

[106:4] Se Ai ėshtė Ai qė i ushqeu pas urisė, dhe i furnizoi me siguri pas frikės.