Surja 109:  Mosbesimtarėt (El-Kafirun)

[109:0] Nė emėr tė Zotit, Mirėbėrėsit, tė Mėshirshmit

[109:1] Thuaj, “O ju mosbesimtarė.

[109:2] "Nuk adhuroj ēka adhuroni.

[109:3] "As nuk adhuroni ēka adhuroj.

[109:4] "As nuk do adhuroj ēka adhuroni.

[109:5] "As nuk do adhuroni ēka adhuroj.

[109:6] "Pėr ju ėshtė feja juaj, dhe pėr mua ėshtė feja ime.”