Surja 112:  Absolutėsia (El-Ihlas)

[112:0] Nė emėr tė Zotit, Mirėbėrėsit, tė Mėshirshmit

[112:1] Deklaro, “Ai ėshtė Njė dhe i vetmi Zot.

[112:2] "Zoti Absolut.

[112:3] "Ai kurrė nuk ka lindur. As nuk ėshtė i lindur.

[112:4] "Askush nuk barazohet me Tė.”