Surja 93:  Paraditja (Ed-Duha)

[93:0] Nė emėr tė Zotit, Mirėbėrėsit, tė Mėshirshmit

[93:1] Pasha paraditen.

[93:2] Pasha natėn kur bie.

[93:3] Zotėruesi yt nuk tė braktisi, as nuk tė harroi.

[93:4] Pėrjetėsia ėshtė shumė mė e mirė pėr ty sesa (jeta) e kėsaj bote.

[93:5] Dhe Zotėruesi yt do tė tė japė mjaft; do tė jesh i kėnaqur.

[93:6] A nuk tė gjeti jetim dhe tė dha strehė?

[93:7] Tė gjeti tė humbur, dhe tė udhėzoi.

[93:8] Tė gjeti tė varfėr, dhe tė bėri tė pasur.

[93:9] Prandaj, tė mos e braktisėsh jetimin.

[93:10] As tė mos e qortosh lypėsin.

[93:11] T’i deklarosh bekimet qė Zotėruesi yt ka dhuruar mbi ty.