Surja 99:  Dridhja (El-Zelzeleh)

[99:0] Nė emėr tė Zotit, Mirėbėrėsit, tė Mėshirshmit

[99:1] Kur toka tė dridhet ashpėr.

[99:2] Dhe toka t’i nxjerrė barrėt e saj.

[99:3] Njeriu do tė pyesė veten: “Ēka po ndodh?”

[99:4] Atė ditė, ajo do tė tregojė lajmin e saj.

[99:5] Se Zotėruesi yt e ka urdhėruar.

[99:6] Atė ditė, njerėzit do tė lėshohen nga ēdo drejtim, pėr t’iu treguar punėt e tyre.

[99:7] Kushdo qė bėn njė peshė atomi tė tė mirės do e shohė.

[99:8] Dhe kushdo qė bėn njė peshė atomi tė tė keqes ai do e shohė.